Trešdiena, 05.08.2024, 5:57 PM
Līnijdeju grupa - City Dancers
Sveicināti Viesis | RSS

Vietnes izvēlne
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0





Dejotāju etiķete


1. Vienmēr līnijas sāk veidot no priekšpuses (skatuves), lai pārējie dejotāji varētu ieņemt savas vietas aiz pirmās līnijas.

2. Nekad neieskrien līnijā, ja mūzika jau sākusi skanēt, bet pievienojies malās esošajiem dejotājiem.

3. Nekad nedodies cauri dejotāju līnijām, bet vienmēr mēģini apiet tām apkārt vai pagaidi, kamēr beidzas deja.

4. Skanot mūzikai, nekad neapstājies dejas vid
ū, lai sāktu mācīt vai paskaidrot deju soļus, bet atrodi zāles beigās brīvu vietu, lai to izdarītu, ja tev palūdza.

5. Atceries, ka deju gr
ī
da ir paredzēta visiem. Centies to sadalīt ar blakus esošajiem dejotājiem.

6. Ja deju zāle ir pārpildīta ar dejotājiem, izpildi mazākus deju soļus.

7. Ja nejauši uzgrūdies kādam no dejotājiem, atvainojies, ja ar
ī tas nav bijis pārāk sāpīgi.

8. Kad dejo blakus iesācējam, esi pieklājīgs.

9. Vienmēr atceries, ka ikviens reiz bijis iesācējs, mēģini palīdzēt
tiem, kam nepadodas tik viegli.

10. 
Turi galvu augšā, smaidi un priecājies par sevi un to, ko tu dari!


Kā labi izskatīties dejas laikā

SMAIDS - vienalga, ja arī nejūtieties labi, mēģiniet justies atbrīvoti un dejojot dariet to ar prieku. Jūsu sejas izteiksme ir ļoti svarīga un tā piedod dejai savu attieksmi.

ACIS SKATĀS UZ PRIEKŠU - neskatieties uz zemi, uz savām kājām dejošanas laikā. Turiet zodu taisni, protams, tas neaizliedz nejaušu, ātru paskatīšanos uz leju. Mēģiniet atrast kontaktu ar tiesnesi (sacensībās) vai ar publiku, lai viņi jūs ievērotu.

STĀJA - apzinieties sava ķermeņa uzbūvi dejojot. Neesiet saliecies, sakņupis. Padomājiet par savu krūšu kurvi. Iedomājies, ka tas ir jūsu ķermeņa centrs un ļaujiet tam vadīt jūsu ķermeni, kamēr darbojas pārējās ķermeņa daļas.

ROKU KUSTĪBAS - ir septiņas roku pozīcijas, bet līnijdejās vienkārši ļaujiet rokām brīvi kustēties dejas ritmā un stilā. Neļaujiet, lai tās vienkārši karājas gar sāniem, bet lietojiet tās saskaņā ar sava ķermeņa kustībām un ievērojiet, ka tās nedrīkst plivināties apkārt, vai atrasties mugurpusē, ja nav īpaša rakstura deja vai speciāls horeogrāfa norādījums par roku novietojumu.

DEJOJIET UZ GRĪDAS - tas tiek darīts, pārnesot jūsu balansa centru no vienas pēdas uz otru (mainot svaru no vienas kājas uz otru) un turot jūsu ceļus nedaudz ieliektus, lai jūs nevarētu lēkāt dejas laikā. Domājiet par savu enerģijas spēku, centrējot to vairāk uz leju, spiežot soļus dziļāk grīdā, kamēr dejojat.

DEJOJIET MŪZIKAS RITMĀ - klausieties mūziku un sajūtiet to, kamēr dejojat. Mēģiniet arī izpildīt mūzikas lauzienus, kulminācijas, dinamiku. Mēģiniet šīs lietas savienot un rādīt dejā to, ko izsaka mūzika. Šī ir tā vieta, kur atspoguļojas jūsu attieksme, kā tad īsti jūs interpretējat deju un mūziku, kā rodat kontaktu ar publiku.

TRENĒJIETIES, TRENĒJIETIES, TRENĒJIETIES!!! - ja jūs zināt deju soļus, jūs varat vairāk laika veltīt stila izkopšanai un demonstrēšanas etapam. Nemeklējiet par daudz variāciju dejās, jo dažreiz tas pat var sabojāt to, ko darāt. Perfekts vieglākais dejas variants, labi pasniegts augstā līmenī, atsver daudz vairāk, nekā slikti demonstrēts grūtais variants. Atrodiet vietu, kur regulāri trenēties.

IEGŪSTIET PIEREDZI - Pajautājiet draugiem padomu par savu dejošanu, vai vēl labāk - ļaujiet, lai jūs nofilmē. Dažkārt ir noderīgi sarunāt ar pasniedzēju privātstundas un paņemt līdzi kladi, lai varētu pierakstīt nezināmas lietas.

PRIECĀJIETIES - protams, ja dejā ir daudz griezienu, sarežģīti soļi un to kombinācijas, tas nogurdina un jūs pamazām zaudējat dejošanas prieku. To ļoti labi var pamanīt jūsu sejā. Neļaujiet, lai citi to pamana. Mēģiniet vienmēr dejot ar prieku. Lai jums veicas!!!





Ieejas forma
Meklēšana
Vietnes draugi
Copyright MyCorp © 2024
Bezmaksas mājas lapu veidotājs - uCoz